Atuty projektów całorocznych domów drewnianych

W nowym budownictwie początkowo inicjatywa realizacji projektów domów z drewna przeznaczona była bezpośrednio dla ośrodków oraz pensjonatów wypoczynkowych, ze względu na niskie koszty materiałów oraz szybki czas budowy. Aktualnie coraz częściej decydujemy się na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w budownictwie, bazujących na zastosowaniu ekologicznych materiałów oraz zaawansowanych systemów instalacyjnych celem dążenia do optymalizacji gospodarki energetycznej.

Dlaczego warto wybrać projekt drewnianego domu? 

fachowa budowa domów z drewna w ŁodziZdecydowanie największy atut projektów domów z wykorzystaniem w pełni naturalnego, ekologicznego surowca jakim jest drewno stanowi krótki czas realizacji prac budowlanych, bowiem budowa domu drewnianego ma szansę zakończyć się już w przeciągu kilku miesięcy, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod budownictwa z zastosowaniem wiązań cementowych. W kontekście zagadnienia jakim jest fachowa budowa domów z drewna w Łodzi analizujemy dziś pozytywne aspekty projektów z zastosowaniem ekologicznych, naturalnych materiałów budowlanych. Dzięki zminimalizowaniu niezbędnych prac tynkarskich oraz murarskich w trakcie budowy nie będzie ograniczała nas np. pora roku. Ponadto projekty szkieletu domów drewnianych są znacznie prostsze, dzięki czemu mamy szansę stosunkowo dość szybko urządzać swoje wymarzone cztery kąty. Ergonomiczne, precyzyjnie wykonane prace projektowe i konstrukcyjne w zakresie budownictwa bazującego na wykorzystaniu drewna pozwalają na zniwelowanie czasochłonnych w wykonaniu stropów żelbetowych. Ponadto warto również zwrócić uwagę na fakt, iż zastosowanie ekologicznych, naturalnych materiałów drewnianych w znacznym stopniu wpływa na podniesienie aspektów związanych z redukcją strat ciepła, jako że drewno jest materiałem który w znakomity sposób utrzymuje temperaturę. Stosując odpowiednio dobrane rozwiązanie dociepleniowe bazujące na zastosowaniu wełny mineralnej czy styropianu wraz z wdrożeniem do projektu umiejętnie dobranego systemu ogrzewania pozwoli nam na realizację inwestycji budowlanej na miarę najnowszych hybrydowych koncepcji architektonicznych. 

Nowoczesne rozwiązania z zakresu architektury i budownictwa dążą do realizacji koncepcji gospodarki niskoemisyjnej poprzez bazowanie na inteligentnych, nowoczesnych rozwiązaniach jakimi jest np. budownictwo pasywne. Budowa domu opartego na ekologicznych, oszczędnych instalacjach jest obecnie o ok. 18% droższa od tradycyjnych rozwiązań, jednakże w kontekście długofalowym stanowi ergonomiczne rozwiązanie, pozwalające na wdrażanie szeregu oszczędności w budżecie domowym. Sam koszt instalacji grzewczej opartej na pompie ciepła czy kotle kondensacyjnym ma szanse zwrócić nam się po ok. 5- 7 latach użytkowania