Zwiedzanie piekarni – wyjątkowe doświadczenie

Szkoła to nie tylko codzienne lekcje, sprawdziany i odrabianie prac domowych. To także wycieczki w różne miejsca, które pozwalają dzieciom eksplorować świat dogłębnie poznawać miejsca, które mijają codziennie. Nauczyciele starają się więc organizować wyjątkowe wycieczki do pozornie zwyczajnych miejsc, takich jak piekarnie, siedziby straży pożarnej, czy fabryki.

Półki, bułki i i piece – magiczny świat piekarni

piece piekarniczeDla dorosłych piekarnia to po prostu miejsce, gdzie wypieka się i można kupić pieczywo. Dla dzieci to zaczarowane miejsce gdzie w magiczny i niezrozumiały sposób powstają i rosną bułki. Ostatnia wycieczka do piekarni pozwoliła mojej klasie poznać ten niezwykły świat i zrozumieć jak powstaje pieczywo, które jedzą codziennie na drugie śniadanie. Mistrz piekarski oprowadził uczniów po swoim zakładzie i cierpliwie wytłumaczył im do czego służą wszystkie sprzęty, w tym piece piekarnicze. Krok po kroku wyjaśnił jak powstaje chleb, a potem pozwolił samodzielnie przygotować własne bułeczki. Zachwycone dzieciaki wprost oblegały piece piekarnicze, aby móc zobaczyć jak rosną ich wypieki. Na koniec naszej wizyty uczniowie dokonali degustacji swoich dzieł. Wszystkie były znakomite i czuć było w nich serce i zapał włożone przez dzieci. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się piece piekarnicze – to tu powstawała magia i kulki ciasta zmieniały się w piękne, dorodne bułki.

Wizyta w piekarni była jak dotychczas najlepszą wycieczką na jaką udała się moja klasa. Dzieci wciąż wspominają pieczenie bułek i towarzyszący mu aromat. Nazwy sprzętów i procesów piekarskich zapadły im w pamięć. To było wyjątkowe doświadczenie, które wiele je nauczyło. Już planujemy kolejne wyjście, które opowie dzieciom więcej o otaczającym je świecie.