Zlew z dwoma komorami

Niewielkie pomieszczenia wymagają sprytnych rozwiązań, ponieważ często muszą być wielofunkcyjne. Na pewno na to, co znajdzie się w kuchni ma wpływ jej wielkość oraz ilość domowników, którzy będą z niej korzystać.

Jakie zlewozmywaki są najlepsze?

zlew dwukomorowy małyW każdej kuchni musi się znaleźć lodówka, kuchenka i zlewozmywak, bo to podstawowe elementy jej wyposażenia. Jeżeli jest ona stosunkowo mała, a mieszkanie ma niewielki metraż, to z powodzeniem wystarczy zlewozmywak jednokomorowy z ewentualną mała ociekarką. Podobnie mały zlew się sprawdzi w mieszkaniu, w którym jest  zamontowana zmywarka, ponieważ będzie on wykorzystywany głównie do mycia produktów spożywczych czy rąk. Podobne przeznaczenie może mieć zlew dwukomorowy mały, który jest dostępny w formie okrągłych, kwadratowych lub prostokątnych komór. Na rynku dostaniemy przynajmniej kilkadziesiąt rodzajów zlewozmywaków, które mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów. Najczęściej są spotykane zlewy metalowe, granitowe szklane cetamiczne czy wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego. Najlepsze jakościowo są zlewozmywaki granitowe, ponieważ są wyjątkowo odporne na uszkodzenia, zarysowania, wilgoć czy kwasy. Takie modele są często pokryte specjalną powłoką antybakteryjną, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest jeszcze prostsze. Wielu klientów wybiera zlewy metalowe, ponieważ są tanie i łatwe w utrzymaniu w czystości, a do tego mają klasyczny wygląd, który będzie pasować do nowoczesnej jak i standardowej kuchni o dowolnej wielkości.

Bez wzgledu czy posiadamy w kuchni zmywarkę czy taż nie, to zlewozmywak jest niezbędny. Może on służyć tylko do mycia rąk i żywności, ale również do naczyń. Jeżeli tylko metraż kuchni i wielkość blatu kuchennego pozwala, to najlepszy będzie dwukomorowy.