Załóż sobie spółkę

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, można patrzeć się w stronę osób zakładających spółki i zadawać sobie pytanie: dlaczego założyć sobie spółkę? O ile zakładanie spółki cywilnej nie nosi znamion, które posiadają spółki prawa handlowego i jest to raczej kwestia uprawomocnienia istniejącej współpracy, bez konsekwencji prawno-podatkowych, tak kwestia motywacji założenia spółek prawa handlowego jest już odmienną kwestią.

Motywacje zakładania spółek prawa handlowego

zakładanie spółek warszawaNie ma jednoznacznej odpowiedzi na temat korzystności założenia spółki prawa handlowego. Członkowie zarządów spółek prawa handlowego są zwolnieni z konieczności odprowadzania składek społecznych i zdrowotnych w polskim systemie socjalnym nadzorowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jest to jeden z najczęściej pojawiających się powodów, dla których ktoś zakłada spółkę prawa handlowego. Warto również przyjrzeć się kwestii odpowiedzialności majątkowej wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspólnicy w tym tworze prawnym prawa handlowego nie odpowiadają za niepowodzenia związane z prowadzoną działalnością gospodarczą majątkiem prywatnym, a jedynie majątkiem wniesionym do kapitału spółki czy to w formie pieniężnej, czy w formie rzeczowej. Zakładanie spółek w Warszawie jest sprawą prostą i wymaga jedynie kilku formularzy. Zakładanie spółek Warszawa ma swój koniec wraz z ustanowieniem odpowiedniego wpisu w KRS.

Powody, dla których przedsiębiorcy decydują się na założenie spółki są różne i możemy je podzielić na: majątkowe, socjalne, oraz na kwestie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności. Założenie spółki wiąże się z prowadzeniem pełnej księgowości i ścisła kontrolą przez Urząd skarbowy naszego rachunku bankowego. Każda spółka jest zobowiązana do prowadzenia spersonalizowanego rachunku bankowego.