Zakup drabinkowego grzejnika do łazienki

Wiele osób woli zamontować grzejnik drabinkowy zamiast zwykłych kaloryferów, ponieważ nie tylko ogrzeją one pomieszczenie, ale i estetycznie wyglądają. Niektóre modele są kolorowe a z kolei inne mają fantazyjne kształty. To właśnie dzięki tym cechom zyskały na popularności.

Drabinkowy grzejnik do łazienki

grzejniki łazienkowe drabinkiGrzejniki łazienkowe, czyli drobinki zbudowane są z dwóch pionowych kolektorów czyli przewodów, których zadaniem jest doprowadzanie i odprowadzanie wody oraz kompletu łączących je kilku poziomych rurek. W niektórych sklepach możemy spotkać grzejniki wykonane z jednego elementu, rury kilkakrotnie powyginanej. Przeważnie grzejniki tego typu wykonane są z aluminium lub stali. Należy jednak pamiętać o tym, że grzejnik powinien być dopasowany do instalacji i jeśli nasz instalacja jest miedziana to grzejnik również powinien być miedziany. Oczywiście można połączyć miedź i stal, ale w takim przypadku należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich przekładek bo dzięki temu zapobiegniemy korozji. W sklepach oprócz zwykłych prostokątnych grzejników możemy również kupić owalne, okrągłe czy o nieregularnych kształtach. Niektórzy producenci oferują grzejniki, które można ustawić w narożniku pomieszczenia, zawieszenie na ścianie, ustawienia na podłodze lub przy wannie. W ten sposób możemy stworzyć efektowne ścianki działowe. Standardowym kolorem grzejników łazienkowych jest biel, rzadziej stalowy. Jednak za niewielką dopłatą można wybrać dowolny kolor z palety. Wybierając grzejniki łazienkowe drabinki należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na ich wydajność, ponieważ powinna być ona dopasowana do wielkości naszej łazienki.

Sama ostatnio zakupiłam taki grzejnik do swojej łazienki i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie tylko ogrzewa mają łazienkę, mogę suszyć na nim ręczniki, ale i pięknie komponuje się z pozostałym wyposażeniem łazienki, nadając jej niepowtarzalny charakter.