Wykorzystanie szkła laminowanego w aranżacji wnętrz

Trendy w aranżacji zmieniają się bardzo szybko. Jeszcze kilka lat temu triumfy święciły szkło i metal, teraz wracamy do ciepłych salonów, pełnych bibelotów i kolorowych obrazków, skandynawskich kuchni oraz sypialni z wielkimi szafami. Wracają również zdecydowane, ale niezbyt jaskrawe barwy i różnorodne dekoracje, w postaci szklanych blatów i płytek z grafiką oraz ozdobnych drzwiczek do szafek.

Ciekawie zdobione panele ze szkła

panele szklane - sopotNa rynku coraz częściej możemy spotkać panele ze szkła. Są one idealnym zastępstwem dla przestarzałej glazury. Oryginalne panele szklane – sopot mogą być dekorowane dowolnie wybraną grafiką, nawet własnymi zdjęciami. Świetnie sprawdzają się w kuchni, jako ochrona ściany pomiędzy szafkami wiszącymi a blatami, a ponadto stanowią oryginalny motyw ozdobny. Przy czym należy zauważyć, że panele są produkowane ze szkła hartowanego,  odpornego na zarysowania oraz drobne stłuczenia. Można je również umieszczać w pobliżu źródeł ciepła, takich jak kuchenki, są też odporne na wilgoć, parę i tłuszcz. Panele są dodatkowo laminowane, dzięki czemu nawet w sytuacji rozbicia, szkło nie rozsypie się po całym pomieszczeniu. Panele szklane można instalować na gładkich ścianach oraz na płytkach bez konieczności ich demontażu. Produkty są zazwyczaj wykonywane na wymiar podany przez klienta, chociaż można również kupić gotowe artykuły, wtedy czas oczekiwania na panele skraca się do minimum.

Panele szklane pięknie wyglądają w łazienkach, a dzięki temu, że są wykonywane z minimalną ilością cięć oraz łączeń, nie wymagają używania fug. Pozwala to na dużo łatwiejsze zachowanie czystości i zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii. Ceny paneli uzależnione są od wielkości oraz stopnia rozbudowania grafiki, zazwyczaj ustala się je indywidualnie.