Wiszące wiklinowe doniczki

Kwiaty doniczkowe są elementem, który często znajduje zastosowanie w naszych mieszkaniach jako element dekoracyjny, a jednocześnie odpowiednio ożywiający pomieszczenie. Aby to było możliwe konieczne jest wykorzystanie doniczek, które umożliwią odpowiedni wzrost kwiatów, a także ich właściwe zabezpieczenie przed ryzykiem uszkodzenia korzeni.

Idealne doniczki na kwiaty

wiszące wiklinowe doniczki na kwiatyNa rynku znajdziemy różnorodne doniczki na kwiaty, dzięki którym możemy zrealizować różne aranżacje wystroju naszych wnętrz. Dużą popularnością cieszą się od zawsze wiszące wiklinowe doniczki na kwiaty, które ze względu na swoją lekkość umożliwiają nam zawieszenie kwiatów pod sufitem. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku kwiatów pnących się, ale również wtedy, gdy nie dysponujemy wystarczająco szerokim parapetem, byśmy mogli ustawić konkretną doniczkę. Doniczki wiszące wykonywane są najczęściej w niewielkich rozmiarach, ale jeśli chcemy powiesić większy kwiat, również i dla niego znajdziemy odpowiednią doniczkę. To, na co musimy na pewno zwrócić uwagę to kwestia właściwego zawieszenia doniczki o większych rozmiarach. Chociaż wiklina jest lekkim materiałem, to musimy mieć na uwadze fakt, że większa roślina potrzebuje większej ilości ziemi, przez to waga całości będzie znacząco większa. Oznacza to, że musimy zadbać o odpowiedniej jakości haki, na których zawiesimy naszą doniczkę. Musimy też zwrócić uwagę na ich rozmieszczenie w suficie.

Doniczki wiklinowe znajdziemy w zdecydowanej większości sklepów, które specjalizują się w sprzedaży produktów ogrodowych. Do ich wykonania wykorzystuje się wiklinę cechującą się różnymi kolorami, dzięki czemu same doniczki mogą cechować się rożnym stylem wykonania. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania konkretnego produktu do wystroju naszego salonu lub innego pomieszczenia.