WAXS jako pomysł na biznes

Sprzedawanie rzeczy wykorzystywanych przez każdego z nas na co dzień jest bardzo ryzykowne. Na pewno w okolicy mamy mnóstwo sklepów spożywczych, drogerii, czy sklepów budowlanych.

Co to jest WAXS?

waxsOdwiedzamy je dosyć często, i łatwo jets je założyć. Nie trzeba nawet znać się na budownictwie, żeby sprzedawać tapety, meble, deski tarasowe, czy dodatki do wnętrza. Jednak łatwo jest tez zamknąć taki biznes. Ludzie kierują się ceną, a wielkie sieci zawsze będą miały korzystniejsze oferty od małych, lokalnych sklepów. Więc zamiast męczyć się ze sprzedawaniem jeszcze taniej wszystkiego lepiej jest się zabrać na sprzedawanie czegoś mniej oczywistego. Weźmy taki spektrometr przenośny. Czy ktoś wie co to jest? Raczej nie. A jest to urządzenie wykorzystywane w rozmaitych laboratoriach, również tych kryminalistycznych. To drogi sprzęt, jednak wielce potrzeby, jest dokładny, działa szybko i otrzymujemy gotowe wyniki. To na pewno usprawnia wiele procesów przy których jest wykorzystywanych. A analizator ftir? Sprawdzi się również w laboratoriach, jak również w samych fabrykach, bo dzięki niemu mogą na przykład sprawdzać jakość swoich wyrobów. Jeśli chodzi o polimery to na pewno niezastąpione będą urządzenia działające według zasady waxs, czyli wykorzystujące dyfrakometrię rentgenowską. To badanie dokładne, a do tego mające szerokie zastosowanie. Uzupełnieniem jej będzie na pewno maszyna do analizy saxs.

Dla hobbystów również się coś znajdzie. Detektor promieniowania sprawdzi się o fachowcy, i o amatora. Dlatego też jak widać rynek takich sprzętów specjalistycznych wcale nie jest taki mały jakby się mogło wydawać.