Urządzamy wnętrze w stanie surowym

 

Jestem świeżo po ślubie i niedawno wraz z mężem kupiliśmy nasze pierwsze w życiu mieszkanie. Jest to dość pokaźnych rozmiarów apartament z widokiem na las. Położony jest nieco na uboczu miasta, co powoduje, że okolica jest cicha i spokojna. Mieszkanie jest w stanie surowym. Chcieliśmy je bowiem urządzić po swojemu i tu pojawiło się mnóstwo wyzwań.

Wizualizacja mieszkania zrobiona przez architekta

architekt wnętrzOd dziecka pasjonowała mnie tematyka związana z aranżacją wnętrz. Uwielbiałam oglądać programy w telewizji, w których pokazywano remonty domów. Myślałam nawet o tym, żeby zająć się zawodowo projektowaniem, jednak brakuje mi zmysłu artystycznego i bardziej mnie to w praktyce irytowało. Wolę popatrzeć jak ktoś to robi. Będzie ku temu niedługo okazja, bo mamy do urządzenia z mężem kupione kilka dni temu mieszkanie. Apartament w stanie surowy, na którego urządzenie mam konkretną wizję, jednak nie potrafiłam jej przełożyć na rzeczywistość. Dlatego był mi potrzebny architekt wnętrz, które go poleciła mi moja siostra. Architekt pomógł mi przenieść moją koncepcję na papier, a teraz czekam na tworzoną na komputerze wizualizację. Architekci zajmujący się aranżacjami dla klientów zawsze przygotowują wizualizację. Okazuje się często, że wybrana koncepcja jednak nie do końca wygląda tak, jak nam się to układało w głowie. Dlatego warto mieć w zanadrzu kilka wersji tego, jak chcemy, żeby mieszkanie wyglądało. Na razie, kiedy oczekujemy na propozycje aranżacji, postanowiłam kupić pościel i trochę ozdobnych poduszek.

Kiedy zabieramy się za urządzanie mieszkania w stanie surowym warto, żebyśmy mieli kogoś, kto zrobi dla nas wizualizację efektu końcowego. Chodzi w końcu o to, żebyśmy dobrze czuli się we wnętrzach, które urządzamy, wykładając przy okazji z kieszeni sporo pieniędzy.