Tymczasowe oznakowanie jezdni

 

Podstawowym celem stosowania urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego jest ochrona życia i w ograniczonym zakresie także mienia uczestników ruchu i osób pracujących na drodze, a w niektórych przypadkach także użytkowników terenów przyległych. Ogranicznik skrajni u21 służy do tymczasowego oznaczania zwężenia pasa ruchu lub wydzielania pasa ruchu, na przykład zamknięcia jezdni lub pobocza podczas prac remontowych, robót drogowych, modernizacji czy budowy nowych dróg.

Tablica ostrzegawcza ograniczająca ruch

ogranicznik skrajni u21Jest to produkt, który sprawdzi się w wielu przypadkach, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo na drodze. Słupki u21 przeznaczone są do oznaczania krawędzi zawężonego pasa ruchu, zajętego lub zaniżonego (zawyżonego) pobocza, pasa awaryjnego lub dzielącego w przypadku zawężenia pasa bezpieczeństwa. Tablica kierująca u21, znana również jako ogranicznik skrajni u21, wykonana jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego, bardzo trwałego i odpornego na zmienne warunki atmosferyczne. W górnej części posiada uchwyt mocujący do lamp ostrzegawczych. Wytrzymała i lekka konstrukcja tablic wraz z licem odblaskowym oraz stabilna podstawa gwarantuje doskonałą widoczność i bezpieczną eksploatację, nawet w nieprzejrzystych warunkach. Tablice kierujące ze skośnymi paskami mają by ustawione tak, by paski opadały w kierunku używanej części drogi. Jest to produkt wysoce trwały, funkcjonalny i jednocześnie lekki, dlatego też jego transport oraz przenoszenie nie sprawiają najmniejszych problemów.

Podsumowując, konstrukcja ogranicznika skrajni u21 posiada szerokie zastosowanie zarówno w przypadku tymczasowej, jak i stałej organizacji ruchu drogowego. Bardzo często wykorzystuje się go w obszarach o dużym natężeniu, w formie dodatkowego elementu porządkowego i ostrzegawczego, który przyczynia się do usprawnienia ruchu.