Szerokie zastosowanie tkanin i materiałów

 

Jestem szwaczką, uwielbiam bawić się tkaninami – kroić i szyć nowe i oryginalne ubrania. Większość moich ubrań to ubrania uszyte właśnie własnoręcznie. Często znajomi i rodzina nie dowierzają kiedy mówię, że sama to robiłam od podstaw. Do krojenia i szycia ubrań potrzebne są jednak duże ilości odpowiedniej tkaniny.

Różnorodność materiałów i tkanin oraz ich zastosowanie

materiały tkaniny cenaJako szwaczka zwracam uwagę na jakość tkanin, z których mam robić ubrania. Dlatego też zaopatruję się w nie w odpowiednim i sprawdzonym sklepie. W sprawach takich jak materiały tkaniny cena nie gra większej roli, ponieważ najbardziej istotna jest ich jakość. Oczywiście nie szyję wszystkiego z jednego rodzaju tkaniny, ponieważ nie byłoby to funkcjonalne. Ubrania zimowe często robię z tkanin, które zatrzymują ciepło, czyli m.in. wełna czy flanela. Ubrania na lato koniecznie z materiałów przewiewnych i lekkich, więc głównie tkaniny bawełniane oraz lniane. Kiedy szyję sukienki, raczej wykorzystuję atłas lub satynę, ponieważ wtedy sukienka taka nie jest matowa. Oczywiście to nie wszystkie materiały z jakich korzystam. Uwielbiam kombinować i eksperymentować, lubię mieć ubrania oryginalne. Zawsze jednak najważniejsza jest dla mnie funkcjonalność tych ubrań, a przede wszystkim jakość wykorzystanych tkanin. W materiały i tkaniny zaopatruję się w sprawdzonym sklepie z pasmanterią. Wiem, że posiadają tam wysokiej jakości i klasy tkaniny, a także bardzo sobie chwalę współpracę z tym sklepem.

Moim zawodem, a jednocześnie zainteresowaniem jest szycie. Uwielbiam eksperymentować z tkaninami, dlatego ubrania szyję sobie sama. Wówczas mam pewność co do oryginalności, rozmiaru, ale przede wszystkim co do jakości ubrań. W tkaniny i materiały zaopatruję się w godnym polecenia sklepie z pasmanterią.