Świeżo wyciskane soki najlepsze dla zdrowia

 

Od niedawna zaczęłam zagłębiać tematykę zdrowego żywienia. Wszystko dlatego, że moja waga zaczęła przekraczać akceptowalną normę. Postanowiłam zadbać i o swój wygląd zewnętrzny i o harmonię całego organizmu. Oprócz ćwiczeń kluczem w tym aspekcie jest odpowiednia dieta, nastawiona przede wszystkim na uzupełnianie witamin i minerałów.

Warto mieć dobrą wyciskarkę do soków

wyciskarka do soku huromW życiu nie przypuszczałam, że kiedykolwiek zrezygnuje z jedzenia czekolady na koszt owoców. A jednak. Wystarczyło zdobycie sprej dawki wiedzy na temat prawidłowego odżywiania się oraz trochę motywacji w postaci dodatkowych kilogramów do zgubienia, aby w mojej kuchni zagościły na dobre owoce i warzywa. Postanowiłam, że będą piła duże ilości świeżych soków, w czym bardzo pomogła mi wyciskarka do soku hurom, polecona mi przez przyjaciółkę. Na rynku jest wiele różnego rodzaju wyciskarek, ale jakoś tak zawsze sugerujemy się tym, co polecą nam osoby, którym ufamy. Wyciskarka jest wspaniałym wynalazkiem. Im bardziej zaawansowana, tym więcej jesteśmy w stanie w niej zrobić. Często tworzę soki na bazie całych warzyw z domieszką owoców. Wypicie takiego pełnowartościowego soku w pełnie potrafi zastąpić posiłek. Często czuje się po takim daniu bardziej nasycona, niż po jakimkolwiek posiłku z mięsem. Rano uwielbiam wypić owocowy sok, który jest doskonałym pobudzeniem dla organizmu. Najpopularniejszymi owocami do takich napojów są oczywiście cytrusy, jednak z dobrą wyciskarką nie musimy się wcale ograniczać.

Świeże soki, wyciśnięte nie tylko z owoców, ale też z warzyw, potrafią zastąpić pełnowartościowy posiłek. Nie dość, że są sycące, to jeszcze niesamowicie zdrowe. Uzupełniają witaminy i minerały, których nasz organizm potrzebuje do tego, aby odpowiednio funkcjonować na co dzień.