Świeczki sojowe a parafinowe

Świeczki z wosku sojowego cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Przyjęło się, że stanowią one zdrowszą alternatywę dla tych parafinowych. Wosk sojowy jest utwardzonym olejem wyciskanym z ziaren soi. Świece te są przede wszystkim naturalne, nietoksyczne oraz biodegradowalne. Czym wyróżniają się w porównaniu z parafinowymi, a także jakie mają zalety?

Porównanie świeczek sojowych z parafinowymi

świeczki sojoweŚwiece sojowe w trakcie ich palenia emitują o 90% mniej dwutlenku węgla niż zapalone świeczki parafinowe. Tym samym są one nieszkodliwe, bezpieczne, a także mogą być używane przez osoby mające różnorakie alergie czy to nawet astmę. Ponadto świeczki sojowe palą się zdecydowanie dłużej w porównaniu z ich odpowiednikami z parafiny. Bowiem wosk wykonany z soi spala się w niższej temperaturze i potrzebuje na to więcej czasu, dzięki czemu świece te są wydajne i przez długi okres pozwalają cieszyć się pięknym zapachem unoszącym się w domu. Tradycyjny wosk parafinowy jest tłusty, a tym samym w razie skapnięcia na stół trudny do usunięcia. Natomiast ten sojowy nie brudzi mebli i w razie wystąpienia podobnej sytuacji łatwo można się go pozbyć. Świeczki naturalne wykonane z wosku sojowego cechują się intensywnym oraz pięknym aromatem, dokładnie oddającym nuty zapachowe. Dodatkowo przy spalaniu nie wytwarzają dymu, a także się nie kopcą, jak to niekiedy ma miejsce w przypadku świec parafinowych. Te sojowe nie zawierają dodatków chemicznych często stosowanych przy produkcji świec z wykorzystaniem parafiny, dzięki czemu nie powodują bólów głowy. Prócz tego woskiem sojowym nie można się poparzyć ze względu na jego niską temperaturę palenia, przez co świece sojowe doskonale sprawdzą się w domach, w których grasują dzieci oraz zwierzęta. 

Świeczki sojowe w porównaniu z tymi parafinowymi posiadają wiele zalet oraz dobrych właściwości, dzięki którym to ich palenie nie jest szkodliwe ani dla naszego organizmu, ani dla otaczającego nas środowiska. Do ich głównych cech należą: intensywny zapach, wydajność oraz brak dymu podczas palenia, a także nietoksyczność. Wielbiciele palenia świec, wybierając ich wersję sojową na pewno nie będą czuli się zawiedzeni!