Stosowanie soli drogowej

Sól drogowa jest nieodzownym elementem naszych dróg nie tylko w  miastach, ale coraz częściej także na wsiach – szczególnie w okresie zimowym. Można powiedzieć, że bez używania tego produktu, ulice naszych miast byłyby niezwykle niebezpieczne w czasie zimy. Ale nie tylko ulice. Także chodniki, które są dość obficie posypywane tym środkiem w zimie.

Sprzedaż workowanej soli drogowej

sól drogowa workowanaAdministratorzy wszelkiego typu dróg publicznych i chodników, mają obowiązek posypywania terenów, na których utworzył się lód, zagrażający zdrowiu przechodniów oraz innych użytkowników dróg – szczególnie kierowców i pasażerów. Jak wiadomo, przy większej prędkości poruszającego się pojazdu, dodając jego masę, znacznie trudniej jest się zatrzymać na suchej jezdni, a co dopiero na zamarzniętej. Generalnie, sól ma właściwości rozmrażające i do tego w najbardziej niekorzystnych warunkach – nawet w minusowych temperaturach, sól potrafi rozmrozić lód zalegający na drodze, czy też chodniku. Zapewne każdy właściciel domu posypywał solą (w tym wypadku kuchenną) swoje schody w zimie, aby bezpiecznie z nich zejść. Drogowcy nie używają soli kuchennej, byłoby to za drogie. Użycie soli drogowej jest jednym z najtańszych sposobów na to, aby sprawić, że droga przestanie być śliska. Najlepsza sól drogowa workowana może być stosowana wszędzie tam, gdzie tylko zachodzi taka potrzeba. I dzieje się tak bez względu na koszty – które i tak są przecież niewielkie w porównaniu do innych tego typu środków rozmrażających.

Każdego roku w okresie zimowym staramy się, aby podległy nam teren nie był śliski. Każdy właściciel posesji graniczącej z drogą publiczną ma obowiązek zadbania o to, aby nikt przed jego domem nie złamał nogi, czy ręki. Dlatego warto zakupić workowaną sól na zimę i zadbać o swój teren.