Sprzeciw od nakazu zapłaty a argumentacja

Jeśli chce się człowiek sprzeciwić nakazowi zapłaty, musi wiedzieć, w jaki sposób to zrobić. Najlepiej jest skorzystać z pomocy adwokata, niemniej jednak warto znać podstawowe informacje na ten temat, co ułatwi podjęcie dalszych kroków.

Nakaz zapłaty – kiedy obowiązuje?

http://przedawnieniedlugu.pl/sprzeciw-od-nakazu-zaplatyNa początek należy zorientować się, czy otrzymany list jest rzeczywiście nakazem zapłaty. Jeżeli otrzymało się informację o długu od firmy windykacyjnej, nie jest to nakaz zapłaty. Nakaz bowiem przychodzi wyłącznie od sądu. To podstawowa wiedza, którą trzeba mieć. Następnie warto zorientować się, czy nakaz zapłaty, jeżeli już ustaliliśmy, że właśnie go dostaliśmy, nie posiada jakichś wad prawnych. Najlepiej upewnić się u prawnika, gdyż on najlepiej zna się na tym, co musi być zawarte w nakazie zapłaty. Może wystąpić też sytuacja, w której nakaz zapłaty nie obowiązuje dlatego, że dług się przedawnił. Wówczas nie ma się obowiązku zapłaty. Trzeba jednak szybko zareagować na nakaz, gdyż jest na reakcję dwa tygodnie. Jeśli do tego czasu nie złoży się sprzeciwu od nakazu zapłaty, to niestety, ale będzie i tak trzeba zapłacić kwotę podaną w nakazie, nawet jeśli posiada on jakieś wady albo dług już przestał być wymagalny. By załatwić to wszystko na czas i tak, aby nie przyniosło przykrych skutków, najlepiej jednak udać się do prawnika, który zajmuje się takimi sprawami jak przedawnienie długu i ogólnie nakazami zapłaty. On będzie się dokładnie orientował, co należy zrobić. Szybko też wykryje jakieś możliwości dla dłużnika, jeżeli takie istnieją.

Należy samemu zadbać o to, aby później nie żałować. Warto od razu reagować na nakaz zapłaty, żeby później nie zapomnieć i nie mieć problemów. Więcej informacji na stronie: http://przedawnieniedlugu.pl/sprzeciw-od-nakazu-zaplaty.