Skuteczne powłoki ochronne na lakier

W rzeczywistości nie trzeba wiele by na samochodzie pojawiły się jakieś uszkodzenia. Najczęściej bywa tak, że są to zarysowania, które nasze auto zyskuje na parkingach przed marketami. Całe szczęście, że obecnie dostępne są pewne metody pozwalające na efektywne zabezpieczanie lakieru. Niektóre z tychże sposobów możemy zastosować nawet samodzielnie.

Ochronna powłoka ceramiczna

powłoka ceramiczna na samochódLakier samochodowy niekoniecznie jest tak bardzo odporny jak może nam się wydawać. Bardzo szybko na powierzchni lakieru powstawać mogą zarysowania czy też małe wgniecenia. Wystarczy zwykła codzienna eksploatacja naszego pojazdu. Dzięki nowym metodom możliwe jest obecnie skuteczne zabezpieczanie lakieru przed powstawaniem takich uszkodzeń. Bardzo dobrym pomysłem może być chociażby zastosowanie nowoczesnych powłok ochronnych. Dużym uznaniem cieszy się w szczególności powłoka ceramiczna na samochód. Powłoki tego typu nakładane są na lakier i utrzymują się na nim przez bardzo długi czas. Powłoki ceramiczne są niewidzialne na pierwszy rzut oka ponieważ są one bezbarwne. Dzięki temu nasz samochód wygląda jak wcześniej ale jego lakier jest skutecznie chroniony. Dodatkowo warto zaznaczyć, że po nałożeniu powłoki ceramicznej na samochodzie tworzy się też warstwa hydrofobowa. Sprawia ona, że z powierzchni naszego lakieru bardzo szybko odprowadzana jest woda wraz z różnymi zanieczyszczeniami jakie mogą się w niej znajdować.

Powłoki ceramiczne można nakładać samodzielnie lub też zlecać to specjalistom. Jeśli wybierzemy drugą opcję to na pewno taka powłoka będzie się utrzymywała znacznie dłużej. W Polsce działa obecnie wiele firm detailingowych, które każdego dnia nakładają takie powłoki ochronne. Dość często usłyszeć można również o powłokach kwarcowych pełniących tę samą rolę.