Rynek nieruchomości w Gdańsku rozkwita

 

Gdańsk jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, naukowym i kulturalnym. Ciągle się rozbudowuje, jego liczba mieszkańców zwiększa się z roku na rok. Trzeba do tego doliczyć też rzeszę studentów przyjeżdżających tam co roku, by zdobyć wykształcenie. Ci wszyscy ludzie muszą gdzieś mieszkać.

Nieruchomości – pomysł na inwestycję w Gdańsku

nieruchomości gdańskPowstają nowe osiedla, chociażby ekskluzywny Garnizon, czy wieżowce z widokiem na Zatokę Gdańską. Skoro budują nowe mieszkania, znaczy, że są na nie chętni. Jeśli chodzi o rynek nieruchomości Gdańsk się rozwija. Ludzie kupują małe mieszkania, aby je potem wynająć. Spłacą kredyt szybciej, a potem będą już tylko ciągnąć zyski. Studenci przyjeżdżający do Gdańska, szczególnie ci studiujący na Politechnice lub Gdański Uniwersytecie Medycznym, coraz częściej szukają nie pokoju na wynajem tylko mieszkania. Chcą mieć miejsce, w którym będą mogli się w spokoju uczyć. Nie być zależni od  humorów współlokatorów i imprez przez nich urządzanym. Niektórzy z tych studentów znajdują w Gdańsku dobrą pracę, zostają tu na stałe. Wtedy rozpoczynają starania o własne mieszkanie. Sprawdzają swoją zdolność kredytową, odwiedzają biura nieruchomości, by zapoznać się z ich ofertą. Każdy znajdzie coś dla siebie. W Gdańsku znajdziemy małe, kameralne mieszkanka, duże mieszkania w kamienicach, domy jednorodzinne. Jeśli chcemy sprzedaż mieszkanie, niezależnie jakie, jakiś kupiec w końcu się znajdzie. Zadecyduje cena albo położenie mieszkania, bliskość szkół czy miejsc rekreacyjnych.

Jeśli nie znajdziemy dla siebie nic w Gdańsku zawsze jest też Sopot i Gdynia. Z reguły jednak ludzie wolą mieszkać w niewielkiej odległości od miejsc, w których pracują czy w których uczą się ich dzieci. Stąd też w Gdańsku powstaje coraz więcej nowych osiedli.