Regeneracja airbag jest możliwa

Poduszka powietrzna została wynaleziona w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Stosuje się ją w samochodach osobowych, w celu ochrony kierowcy i pasażera, siedzącego na przednim siedzeniu, w razie kolizji, przed uderzeniem głową i klatką piersiową w deskę rozdzielczą auta.

Fachowa naprawa poduszki powietrznej

airbag naprawaPoduszka powietrzna działa w ten sposób, że kiedy jej czujniki zarejestrują zderzenie z innym pojazdem lub przedmiotem, czego efektem jest gwałtowna zmiana położenia samochodu, inicjuje się wypełnienie poduszki bezwonnym gazem, zazwyczaj azotem, lub dawniej, dwutlenkiem węgla. Co zrobić, jeśli poduszka została uruchomiona ale auto wciąż nadaje się do dalszego użytku po kolizji? Możemy wtedy wymienić poduszkę na nową, a jeśli nie doszło do dużego uszkodzenia airbag naprawa także wchodzi w grę. Wymiana poduszki powietrznej to często spotykana i stosunkowo prosta procedura, której możemy dokonać w każdym warsztacie samochodowym. Kiedy poduszka nie została mocno uszkodzona, warto poddać ją naprawie, jednak wtedy musimy skorzystać z usług renomowanego serwisu, specjalizującego się w naprawie samochodowych systemów bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne z tego względu, że zdarzają się przypadki, kiedy nieuczciwi mechanicy montują atrapy airbag, które nie zadziałają w razie wypadku. Po naprawie lub wymianie airbag, należy dokonać takich czynności jak wymiana pasów i napinaczy, sprawdzenie stanu czujników za pośrednictwem komputera diagnostycznego oraz usunięcie informacji o kolizji, z modułu sterującego.

Chociaż zdarza się, że poduszki powietrzne uruchamiają się samoistnie, co zwykle jest spowodowane niewłaściwą naprawą lub usterką czujników, jest to bardzo rzadkie zjawisko. Należy pamiętać w czasie jazdy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, czyli o zapinaniu pasów.