Radca prawny – kariera

Rozwody na świecie, w Polsce jak i również w Bydgoszczy są coraz powszechniejsze. Ich liczba rośnie z roku na rok i nic nie wskazuje, żeby ta tendencja miała w najbliższym czasie ulec zmianie.

Etapy na drodze radcy prawnego w Bydgoszczy

radca prawnyW przypadku części z nich małżonkowie nie są w stanie dojść samodzielnie do porozumienia. Nie dziwi więc fakt, że prawnik jest ostatnio jednym z najpopularniejszych zawodów. Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów znacznie wzrasta, jednak ilość nowych nazwisk w tym zawodzie nie rośnie odpowiednio szybko. Tłumaczy to fakt, że prawnik jest jednym z najtrudniejszym do uzyskania wykształceniem. Poziomem trudności dorównują mu chyba jedynie nauki medyczne. Prawnik zatrzymuje się na etapie uzyskania tytułu magistra. Na tym jednak większość nie poprzestaje. Jeśli zależy nam na uzyskaniu jak najszerszych uprawnień prawniczych kolejnym krokiem będzie aplikacja, adwokacka bądź radcowska. Przed jej podjęciem konieczne jest zdanie właściwego egzaminu. Sama aplikacja trwa trzy lata i jest płatna. W jej skład wchodzą również zajęcia teoretyczne, jednak jej głównym zadaniem ma być praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu jaki jest radca prawny z Bydgoszczy. I tak, już po pierwszym półroczu aplikant sam formułuje i podpisuje wszelkie pisma procesowe. Już po półtora roku może samodzielnie występować przed sądem.

Trzyletnią aplikację kończy egzamin zawodowy. Od tego momentu radca prawny jest upoważniony do samodzielnej pracy. Za nim osiem lat nauki i ciężkiej pracy ale przed nim stabilna i jasna przyszłość. Zawód trudny do uzyskania jednak z całą pewnością jest to trud warty podjęcia.