Prowadzenie skupu samochodów

Od siedmiu lat prowadzę swoją własną firmę, która zajmuje się skupowaniem aut. Wcześniej pracowałam w komisie samochodowym jako doradca klienta. Skupuję zarówno samochody starsze, jak i młodsze modele. Bardzo lubię swoją pracę, która wcale nie jest wyczerpująca. 

Praca w skupie samochodów

skup samochodów Mińsk mazowieckiMój dzień w skupie zaczyna się od sprawdzenia maili. Co prawda głównie klienci dzwonią do mnie, ale zdarza się, że zadają pytanie przy pomocy maili. Po przyjęciu zgłoszenia podjeżdżam do klienta i sprawdzam samochód. Przyjeżdżam wraz z kolegą, który wycenia auto. Uważam, że prowadzę profesjonalny skup samochodów Mińsk mazowiecki posiada kilka skupów, więc konkurencja jest spora. Wraz z kolegą staramy się zaoferować klientowi jak najbardziej korzystną cenę za samochód. Prosimy klientów o to, by przed skupem pozbyli się zbędnych rzeczy z auta. Oczywiście muszą też zdjąć tablice rejestracyjne. Po tej całej procedurze spisujemy umowę. Następnie zabieramy auto lawetą na skup. Oferujemy też klientowi pomoc, jeżeli chodzi o wyrejestrowanie samochodu w urzędzie. Pomagamy im dopełnić wszelkich formalności. Zazwyczaj po przywiezieniu samochodu do firmy, oceniamy, co uda się jeszcze odzyskać z samochodu. Rozbieramy go wtedy na części i je po prostu sprzedajemy. Zzasami zdarza się, że jakaś część pasuje do tego samego modelu, więc po prostu montujemy ją w tym drugim aucie. Potrafimy zrobić cudo ze starego samochodu. Wtedy możemy takie auto sprzedać dalej.

Prowadzenie skupu jest naprawdę bardzo wciągającym zajęciem. Nie wyobrażam sobie, bym mogła teraz pracować gdzie indziej. Dobrze, że zatrudniam profesjonalnych pracowników, którzy bardzo mi pomagają. Bez nich na pewno bym sobie sama nie poradziła. Skup ma bardzo dużo klientów, z czego jestem zadowolona.