Pozyskanie Bitcoinów z kopalni

Bitcoin jest obecnie jedną z najbardziej popularnych kryptowalut, czyli pieniędzy wirtualnych, których coraz częściej możemy użyć nie tylko w internecie ale także w realnym rzeczywistym świecie. Każda z kryptowalut jest tak naprawdę jedynie zapisem elektronicznym czyli ciągiem znaków, który maszynowo można by przedstawić jako ciąg zer i jedynek. Dzięki temu wirtualną walutę mało, że możemy kupić to i także możemy ją sami wytworzyć.

Czy Bitcoiny można wykopać?

bitcoin kopanieWytwarzanie kryprowalut zostało swego czasu nazwane kopaniem a komputery czy zestawy urządzeń służące do ich wytwarzania koparkami. Sam proces kopania zarówno Bitcoinów jak innych walut polega na wyliczaniu odpowiednich ciągów znaków, które są bardzo długie przez co zasoby obliczeniowe muszą także być bardzo potężne. Ilość danej waluty zawsze jest ściśle określona i ograniczona maksymalną ilością kombinacji poszczególnych ciągów znakowych dlatego im dana waluta jest nowsza tym łatwiej jest ją wykopać. W przypadku takiej waluty jak bitcoin kopanie jest już dość trudne, jednak z drugiej strony nieporównywalnie opłacalne, ponieważ już dość małe ułamki jednego Bitcoina przedstawiają dość spore wartości finansowe w przełożeniu na realne waluty takie jak euro czy dolary. Ponieważ przy kopaniu walut potrzebujemy dużej mocy obliczeniowej, najlepszym rozwiązaniem są zestawy oparte na najszybszych kartach graficznych łączonych wielokrotnie w pakiety.

Podczas kopania Bitcoinów jest jedna prosta zasada. Im więcej zainwestujemy w sprzęt do kopania, czyli koparkę, tym większe szanse mamy na zwrot inwestycji a następnie na zarobek. Kopiąc taką walutę jak Bitcoiny musimy nastawić się także na cierpliwość, ponieważ wyliczenia odpowiednich bloków dopasowanych do danej waluty trwają dość długo.