Potrzebowałem nowych gontów bitumicznych

Moja rodzina posiada duże gospodarstwo. Posiadamy wiele hektarów ziemi na których siejemy różnego rodzaju zboża. Wszystkie maszyny oraz żniwa przechowujemy w ogromnej stodole. Ostatnio podczas letnich burz zauważyliśmy wraz z członkami rodziny, że w pewnych miejscach dach naszej stodoły zaczął przeciekać. Nie mogliśmy dopuścić do większych rozszczelnień.

Poszukiwania gontów bitumicznych na terenie Małopolski

gonty bitumiczne małopolskaCzym prędzej udaliśmy się na dach aby sprawdzić, co jest tego przyczyną. Jak się szybko zorientowaliśmy, dach które miał już kilkadziesiąt lat zaczął się rozpadać. Musieliśmy jak najszybciej wymienić go na nowy. Nie chcieliśmy wydawać zbyt dużo pieniędzy na taki remont, więc z góry blachodachówka czy dachówka ceramiczna odpadała. Ojciec wpadł na genialny pomysł, aby nowy dach pokryły gonty bitumiczne Małopolska ma wiele dachów zrobionych z tego typu tworzywa. Są to kawałki najlepszej jakościowo papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego. Po ułożeniu połacie wyglądają, jakby zostały pokryte dachówką karpiówką. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest jego lekkość, która nie obciąża zanadto konstrukcji dachu. Szybko udało nam się znaleźć sklep z tego typu produktami w bardzo niskiej i atrakcyjnej cenie. Zamówiliśmy potrzebną ilość wraz ze stosownym zapasem na krańce dachu. Okazało się, że przy tak dużym zamówieniu montaż gontów bitumicznych jest całkowicie za darmo, a ekipa miała pojawić się pod wskazanym adresem w ciągu kilku dni.

Zgodnie z tym co usłyszeliśmy w słuchawce po czterech dniach na naszym podwórku zjawiła się ekipa dekarzy wraz z zamówionymi gontami. Całość przeprowadzanych napraw trwała kilka dni. Nie było w tym nic dziwnego, wszak dach naszej stodoły jest naprawdę bardzo duży. Na szczęście wymiana dachu przebiegła bez większych trudności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego pokrycia dachowego. Jest trwałe i wytrzymałe.