Porównanie sauny infrared z tradycyjnymi saunami

Zastanawiając się nad wyborem sauny domowej, warto wziąć pod uwagę np. saunę na podczerwień. Taka sauna nazywana jest również sauną infrared i bardzo często porównuje się ją z tradycyjną sauną suchą, jaką jest sauna fińska.

Korzystne oddziaływanie sauny infrared na organizm

nowa sauna na podczerwień - cenaPorównując różne parametry, okazuje się, że sauna na podczerwień jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Na początku warto porównać bezpieczeństwo użytkowania sauny na podczerwień oraz sauny fińskiej. Z pewnością sauna infrared jest zdecydowanie bardziej bezpieczna. Wynika to z faktu, że nie znajdują się tutaj żadne rozgrzane do czerwoności powierzchnie. Nie ma więc możliwości poparzenia ciała w saunie na podczerwień. To może zdarzyć się za to w zwykłej saunie tradycyjnej, gdzie poziom bezpieczeństwa nie jest wysoki i istnieje ryzyko poparzeń skóry. Jeśli chodzi o takie rozwiązania jak nowa sauna na podczerwień – cena, to wiele zależy tutaj od tego, jak duża będzie sauna infrared. Im większa sauna, tym wyższa cena. Możliwe jest jednak zbudowanie taniej, jednoosobowej sauny na podczerwień. Oddziaływanie sauny na podczerwień jest bardzo korzystne. Jak w innych saunach, tu również znajduje się wilgotne powietrze, które odciąża układ oddechowy. Wysoka wilgotność sprawia, że odciążone zostają nie tylko oskrzela, ale całe płuca. Dzięki temu, że sauna na podczerwień stymuluje krążenie, dochodzi do znacznego wzmocnienia układu odpornościowego. Organizm zostaje odtruty z toksyn, a napięcie mięśni ulega zmniejszeniu.

Dlatego w saunie na podczerwień można się doskonale zrelaksować. Zaletą korzystania z sauny infrared jest też wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Szczególnie poleca się korzystanie z sauny na podczerwień w okresie jesienno-zimowym. Korzystanie z tradycyjnych saun znacznie bardziej obciąża płuca i oskrzela.