Pomoc w znalezieniu prywatnego domu opieki

Przychodząc dziś do pracy zauważyłem, że moja asystentka jest smutna i płakała, zapytałem o co chodzi. Okazało się, że jej tata jest bardzo chory, nie radzi sobie w codziennych czynnościach i będzie musiała zwolnić się z pracy aby się nim zaopiekować. Zasugerowałem jej że jest to zły pomysł, że trzeba myśleć również o sobie.

Seniorom warto zagwarantować profesjonalną opiekę

dom opiekiZacząłem szukać miejsca, które by pomogło w opiece ojca koleżanki. Okazało się, że w naszym mieście co dopiero otworzyli nowy prywatny dom seniora o bardzo wysokich standardach. Przedstawiłem jej całą ofertę, przede wszystkim to że dom seniora daję opiekę 24h na dobę, której ona sama nie może zapewnić, pomoc masażysty, rehabilitanta, lekarza. Oczywiście największym atutem jest to, że dom seniora znajduje się w naszym mieście. Zawsze można więc tatę odwiedzić nie rezygnując przy tym z pracy. Po bardzo długiej rozmowie, użyciu wszystkich argumentów za i przeciw pobytu w domu opieki koleżanka zgodziła się aby umieścić tam tatę. Standard takiego miejsca jak komfortowy prywatny dom opieki jest na prawdę na wysokim poziomie i w dobre ręce można powierzyć naszych rodziców w chwili kiedy nie możemy im sami poświęcić tyle czasu ile byśmy chcieli. Uważam, że zdecydowanie powinno być więcej taki miejsc w naszym kraju, choćby dlatego że nasze społeczeństwo się starzeje, wiele osób emigrowało za pracą do innego kraju pozostawiając rodziców tutaj bez opieki. Koleżanka szybko przekonała się do tego miejsca, przekonała się że dopiero teraz zagwarantowała tacie należytą opiekę. Sama nie podołała by temu wyzwaniu. Takie domy seniora są na prawdę bardzo potrzebne.

W jednym miejscu tata znalazł fachową opiekę, poznał nowych ludzi dzięki którym nie jest samotny tak jak w domu, rozwija swoje zainteresowania poprzez warsztaty terapii zajęciowej.