Piec z obudową ze stali emaliowanej w różnych kolorach

Wybór wśród pieców kuchennych jest naprawdę bardzo duży. Można kupić tradycyjne piece, które zajmują sporo miejsca, ale też mają dużo przestrzeni do gotowania plus piekarnik i szufladę na drewno, ale też można postawić na mniejsze piece, które również świetnie się sprawdzą.

Szuflada na opał i inne udogodnienia w piecu kuchennym wolnostojącym

sovrana easyMniejszy piec kuchenny wolnostojący będzie kosztować od 3 do 4 tysięcy złotych. Są to kuchnie opalane drewnem, które dodatkowo posiadają piekarnik. Nazywane są również kuchniami powietrznymi. W kuchni zarówno palenisko jak i drzwi wykonywane są z żeliwa, czyli bardzo solidnego materiału, który nie ulegnie żadnym uszkodzeniom. Popielnik w takim piecu jest wysuwany, co jest bardzo ważne, bo znacznie ułatwia późniejsze sprzątanie pieca. Górna płyta pieca również wykonana jest z żeliwa i posiada fajerki do gotowania. Taki piec jak sovrana easy jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą nadać swojej kuchni tradycyjnego charakteru. W piecu znajduje się też szuflada na drewno. Dzięki niej nie trzeba wydzielać specjalnej przestrzeni obok pieca do gromadzenia opału. Można zgromadzić cały opał na jedno palenie właśnie w szufladzie. Obudowa pieca wykonywana jest ze stali emaliowanej. Niektóre piece są dodatkowo kafelkowane – wszystko zależy od producenta pieca. Ten piec jest dostępny w trzech kolorach. Są to: czarny, biały oraz cappuccino.

Powietrze potrzebne do spalania drewna w piecu jest powietrzem pierwotnym plus specjalny system czystej szyby. Oczywiście jest też podłączenie wylotu spalin zarówno od góry jak i od tyłu pieca. Przed podjęciem decyzji o zakupie i montażu takiego pieca kuchennego warto zapoznać się z jego danymi technicznymi. Ważne są rozmiary takiego pieca – trzeba dobrze dopasować go do wolnej przestrzeni w kuchni. Ten model nie należy jednak do dużych.