Odżywka proteinowa na odbudowę mięśni

Dbanie o wygląd swojej sylwetki nie kończy się tylko na długich godzinach spędzonych na siłowni – bardzo ważna jest też odpowiednia dieta i regeneracja mięśni po intensywnym treningu. Dbanie o odpowiednią ilość spożywanych kalorii jest istotne, jednak nie wolno nam zapominać, że dobry bilans makroelementów może pomóc nam przy budowie mięśni.

Suplementacja białka w diecie

odżywka białkowa herbalifeMakroelementy to ilość białka, tłuszczu i węglowodanów, które składają się na dany posiłek. Dieta pełna fast foodów najczęściej obfituje w ogromną ilość nasyconych tłuszczów trans, a także węglowodanów, czyli cukrów. Jeśli chcemy czuć sytość na dłużej, powinniśmy przyjmować większą ilość białka – pomocny może okazać się szejk proteinowy. Odżywka białkowa Herbalife jest świetnym produktem do rozpoczęcia suplementacji protein, aby organizm szybciej regenerował rozerwane mięśnie. W jej składzie znajdziemy białka serwatkowe i sojowe, które są dobrze przyswajane przez organizm. Dodatkowym atutem jest niska wartość energetyczna produktu, która z powodzeniem zastąpi nam niezdrową przekąskę i zapewni długotrwałe uczucie sytości. Dobrym rozwiązaniem jest dodawanie miarki odżywki białkowej do potraw, takich jak omlety czy owsianki, jednak sprawdzi się nawet w formie zagęstnika do zupy. Jedna porcja szejka proteinowego dostarcza blisko pięć gramów białka – dobrze miesza się z wodą, a także z odtłuszczonym mlekiem. Odżywkę najlepiej spożywać po intensywnym treningu, aby zapewnić mięśniom łatwiejszą odbudowę.

Suplementowanie diety odżywką białkową jest świetnym pomysłem dla sportowców, a także dla osób próbujących rzucić dodatkowe kilogramy. Wypijając porcję szejka dziennie zapewniamy sobie niskokaloryczną przekąskę, która doda nam energii, a także na pozostawi uczucie sytości.