Nowy format zdjęcia

Wygląd samego zdjęcia uzależniony jest od wielu czynników. Czasami nawet zwykłe zdjęcie może zyskać sporo uroku tylko dzięki temu, że zmienimy jego format. Tradycyjnie zdjęcia wywoływane są w formacie panoramicznym, znaczy to, że są prostokątne. Zdarza się tak, że jeśli wywołamy to samo zdjęcie w formie kwadratowej, będzie ono znacznie lepiej wyglądać.

Zdjęcia w kształcie kwadratu

wywoływanie zdjęć kwadratowychWiększość aparatów standardowo robi zdjęcia w formie prostokątnej, jednak w ustawieniach można to przestawić na zdjęcia kwadratowe, a jeśli nasz aparat nie posiada takiej funkcji to i tak możemy wywołać zdjęcie w kształcie kwadratu, z tym że będzie ono delikatnie przycięte po bokach, aby się nie zniekształciło przy zmianie kształtu. Wywoływanie zdjęć kwadratowych nie różni się niczym od tradycyjnego wywołania zdjęcia prostokątnego. Większość firm trudniących się tym zajęciem oferuje nam dwa rodzaje papieru fotograficznego, a mianowicie papier fotograficzny błyszczący lub matowy. Dzięki dobrej klasy papierowi nasze zdjęcia zyskają bardzo dobry blask oraz będą bardzo wyraźne. Kontrast między barwami będzie bardzo widoczny, co pozwoli nam na zwiększenie jakości zdjęcia. Standardowy rozmiar zdjęcia kwadratowego to dziesięć na dziesięć centymetrów. Jednak jeśli potrzebujemy większego zdjęcia, możemy bez problemu dogadać się z daną firmą, z tym że wywołanie takiego zdjęcia będzie nieco droższe. Zdjęcia w kształcie kwadratu są zazwyczaj używane do robienia portretów.

Wywołanie jednego takie zdjęcia to koszt około kilkudziesięciu groszy. Przy dużym zamówieniu zazwyczaj możemy liczyć na spory rabat. Zamówienie możemy złożyć w stacjonarnym punkcie drukarskim lub bezpośrednio przez internet. W drugim przypadku zrealizowane zamówienie zostanie dostarczone przez pocztę, a płatność odbywa się przez internet lub przy kurierze.