Nowoczesna refleksola w ochronie przed upałem

Osłona przed nadmiernym nagrzewaniem się domu jest równie ważna, co ograniczenie strat ciepła w sezonie zimowym. W obydwóch przypadkach rozchodzi się o energię zużywaną odpowiednio na chłodzenie lub grzanie pomieszczeń. Jak poradzić sobie z letnimi upałami i nie wydać majątku na klimatyzację?

Praktyczne zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne

praktyczne refleksoleZimą staramy się oszczędzić na ogrzewaniu wpuszczając do wnętrza domu jak najwięcej słońca. Z tego też powodu nowoczesne budynki energooszczędne i pasywne posiadają tak ogromne przeszklenia od strony południowej. Ma to jednak swoje wady w sezonie letnim. Chodzi oczywiście o nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń od wpadających całymi dniami promieni słonecznych. W niektórych wypadkach naprawdę trudno jest poradzić sobie bez klimatyzacji, która z kolei generuje całkiem pokaźne rachunki za energię elektryczną. Można temu zapobiec i skutecznie ograniczyć ilość wpadających do pomieszczeń promieni słonecznych stosując praktyczne refleksole. Taka osłona to nic innego, jak roleta, tylko w wersji nadającej się do zastosowania zewnętrznego. Można ją nazwać także pionową markizą fasadową. Praktyczne refleksole wykonane są z odpornego na warunki atmosferyczne materiału PCW lub z tkaniny szklanej pokrytej PCW. Doskonale nadają się do czyszczenia na mokro z użyciem lekkiego detergentu. Taką zewnętrzną tekstylną roletę można składać i rozkładać manualnie lub też automatycznie, a nawet można ją skomunikować z systemem inteligentnego domu, dzięki czemu będzie rozkładała i chowała się sama, w zależności od pory dnia i pogody.

Równie skutecznym rozwiązaniem na osłonę okien przed promieniami słonecznymi są żaluzje fasadowe. Wykonane są z aluminium, są odporne na deszcz i wiatr, dostępne w bogatej palecie kolorystycznej. Ich ogromną zaletą jest możliwość regulacji ilości wpadających do pomieszczenia promieni słonecznych.