Nieustanne szkolenie i doskonalenie

 

Nowe umiejętności w różnych dziedzinach są dzisiaj bardzo pożądane na rynku pracy – zarówno w czasie jej poszukiwania, jak i w późniejszym rozwoju kariery. Im więcej umiesz, tym więcej jesteś wart – logika jest tutaj prosta. Warto więc zainwestować w rozwój osobisty – na przykład poprzez udział w szkoleniach, które oferuje nasz zakład pracy.

Coraz więcej szkoleń dla firm

najlepsze szkolenia zamknięte dla firmWiele ofert pracy publikowanych obecnie przez pracodawców jako jeden z benefitów pozapłacowych oferuje nieustanne szkolenia z różnych dziedzin. Niektórzy stawiają na kursy językowe, co bardzo podoba się kandydatom, ponieważ języki obce cieszą się ogromną popularnością i każdy chce się nauczyć czegoś nowego, lub podszkolić się w tym, co już zna. Inni proponują szkolenia sprzedażowe, które – patrząc z punktu widzenia mnożących się nieustannie przedsiębiorstw zajmujących się handlem – również mają wielki potencjał. Profesjonalna wiedza z zakresu sprzedaży przydaje się w bardzo wielu branżach, ponieważ nawet tam, gdzie nie mamy do czynienia bezpośrednio z handlem, to pewne elementy marketingowe, a nawet spora ich część, są wspólne. Szkolenia mają dziś bardzo różnorodną tematykę, którą firmy mogą dopasować do siebie – niektóre oferują wąskie specjalizacje, inni niezwykle szeroką i rozległą wiedzę. To, co można powiedzieć, to to, że najlepsze szkolenia zamknięte dla firm odbywają się w stosunkowo niewielkich grupach – oczywiście w miarę możliwości. Dlaczego? W ten sposób lepiej przyswajamy wiedzę, bardziej się angażujemy, a podejście do szkolonych jest bardziej indywidualne.

Warto organizować szkolenia dla pracowników nie w sposób masowy, a bardziej wyselekcjonowany. Wówczas pracownik oddelegowany na dane szkolenie, będzie czuł się wyróżniony, że widzimy w nim potencjał w konkretnej dziedzinie. Jeśli zrobimy trzygodzinny wykład dla całej firmy, może to przynieść odwrotny skutek.