Najlepsze płytki ze starej cegły

Wzór cegły na ścianie jest bardzo uniwersalnym motywem wzorniczym i chętnie wykorzystywanym do przełamania i ocieplenia wystroju wnętrz. Można go wykonać na wiele sposobów wykorzystując materiały zastępcze jak gips, beton, tworzywa sztuczne i tapety. Żaden z nich nie dorówna efektem płytkom ciętym z prawdziwej, starej cegły.

Ogromny wybór płytek z cegły rozbiórkowej 

cegła licowa na ścianęDo produkcji płytek ceglanych wykorzystuje się materiał rozbiórkowy poddany bardzo starannej selekcji. Cegły z rozbiórek muszą spełniać kilka podstawowych warunków. Muszą posiadać odpowiedni, atrakcyjny wygląd, nie mogą się kruszyć i powinny być całe by można z nich wyciąć pełnowartościowe płytki. Rynek obfituje w najróżniejsze płytki z cegły rozbiórkowej. Można dobrać odpowiedni do potrzeb aranżacyjnych kolor z wielu dostępnych odcieni czerwonej barwy. Do dyspozycji klienta pozostają również płytki cięte z cegły czarnej, białej i żółtej. Najatrakcyjniejsza pod względem wizualnym jest cegła licowa na ścianę. Posiada ona nadszarpniętą zębem czasu fakturę co jest niezwykle istotne ze względów estetycznych. Na takim efekcie najczęściej zależy klientom. Jest to jedna z droższych wersji płytek ceglanych gdyż z każdej cegły można wyciąć tylko dwa lica. Płytki wycina się również ze środka cegły lecz ich powierzchnia jest płaska i trochę bezduszna. Zaletą takich płytek jest ukazanie ich wewnętrznej budowy strukturalnej. Płytki cięte ze środka również mają wielu zwolenników gdyż wiele zależy od stylu do jakiego chcemy dopasować płytki. Najmniejsze lecz bardzo atrakcyjne płytki powstają z główek cegieł. 

Płytki z cegły rozbiórkowej to materiał odporny na wilgoć i na urazy mechaniczne. Doskonale nadaje się do układania na zewnętrznych elewacjach. Montaż płytek odbywa się za pomocą zaprawy klejowej z odstępami na fugę lub ściśle jedna przy drugiej. W obu przypadkach otrzymuje się bardzo ciekawy efekt lecz metoda z fugą jest znacznie bardziej pracochłonna.