Na jakie okazje ubrać garnitur?

 

Garnitur to ubiór, który ma służyć na różne okazje, począwszy od wesela a skończywszy na poważnych spotkaniach biznesowych. Ważne by po jego przymiarkach i zakupie, zadbać odpowiednio o niego, a to wymaga podjęcia kilku kroków do realizacji tego planu.

Jak pielęgnować garnitur?

garnitur na miarę kraków cenaW każdej szafie mężczyzny powinien wisieć przynajmniej jeden garnitur. Zakup ten ściśle wiąże się z tym, że używany może być do różnych celów, począwszy od poprawy wizerunku i zrobienia dobrego wrażenia w trakcie rozmowy o pracę, a skończywszy na weselu kolegi. Jednak nie wielu mężczyzn wie, że taki garnitur wymaga dbania oto, by nie stracił fason i klasy. Zaraz po zakupie garnitury warto zaopatrzyć w odpowiednie wieszaki. Marynarkę najlepiej rozwiesić na szerokim i drewnianym wieszaku. Plastikowe lub metalowe wieszaki nie nadają się do tego typu rzeczy, ponieważ zazwyczaj mają wąskie uchwyty, a w konsekwencji mogą doprowadzić do zdeformowania, a tym samym uszkodzenia marynarki. W przypadku spodni warto zaopatrzyć się w specjalne wieszaki wyposażone w powstrzymujące krawędzie nogawek za pomocą żabek. Tak luźno wiszące spodnie garniturowe ułożą się same. Ważne by taki garnitur na miarę miał w szafie trochę wolnego miejsca. To zapewni, że ani marynarka, ani spodnie nie ulegną pognieceniu. Każdy mężczyzna powinien szczególnie dbać o swój garnitur, w szczególności gdy jest to jego jedyny garnitur na miarę kraków Cena takiego garnituru, również zachęca do dbałości o tego typu ubranie wizytowe czy okolicznościowe. W momencie odwieszania garnituru do szafy, warto przeczyścić go specjalną szczotką, która wyczyści garnitur z kurzu oraz wszelkich paprochów. W przypadku występowania plam na garniturze, warto oddać go do specjalistycznej pralni chemicznej. W trakcie transportu takich rzeczy warto pomyśleć o zakupie pokrowca, który zapewni pełną ochronę przed przypadkowym pobrudzeniem się go. W przypadku planowanej jazdy samochodem, warto marynarkę zdjąć i powiesić na haczyk w samochodzie po stronie pasażera, by nie tylko uszkodzić materiał marynarki i fason, ale nie zasłaniać sobie w trakcie jazdy.

Po zakupie garnituru warto również zwrócić uwagę na to jak powinno się prawidłowo dbać o to, by służył nam jak najdłużej. Dlatego warto w tym celu poznać kilka technik i sztuczek. W razie wątpliwości można również zwrócić się do projektanta mody lub specjalistycznego sklepu zajmującego się sprzedażą garnituru.