Modne torby zrobione na szydełku

Trendy mają to do siebie, że lubią powracać. Zwłaszcza te ze świata mody. Popularne kiedyś wzory, modele i kształty potrafią po latach ponownie zabłysnąć, najpierw na wybiegach, potem na ulicach. Odzież, która jeszcze do niedawna zalegała w starych, zapomnianych szafach i skrzyniach, dziś powraca do użycia. Dlatego nikogo nie powinien dziwić powrót mody na szydełkowane topy, szaliki i czapki, oraz torby.

Moda na szydełkowanie?

szydełkowe torbyPowrót mody na retro można powiązać z przybierającą na popularności subkulturą hipsterów. To oni, wbrew temu co popularne, starają się przywrócić do życia nie tylko noszone przez babcie i dziadków płaszcze, marynarki, koszule czy buty, ale też wszelkiego rodzaju pasje i hobby, takie jak choćby fotografia analogowa czy szydełkowanie. Zwłaszcza to ostatnie cieszy się sporą popularnością. Robienie ubrań na szydełku, kiedyś praktykowane dzień w dzień przez każdą babcię, stało się swoistą odpowiedzią na natłok produkowanych masowo ubrań. Każdemu hipsterowi zależy na niezależności oraz odcinaniu się od tego co modne. Dlatego własnoręcznie robione na szydełku czapki będą dla kogoś takiego znacznie lepszym wyborem niż nakrycia głowy sprzedawane w milionach egzemplarzy na całym świecie. Szydełkowanie to jednak nie tylko niezależność. Za tym rozwiązaniem przemawia także ekologia. Robienie ubrań w domowym zaciszu pożera znacznie mniej surowców niż masowa produkcja w wielkich fabrykach. Stąd też zaobserwować można większe zainteresowanie nie tylko odzieżą własnoręcznie robioną, ale też tą kupioną z drugiej ręki. Dlaczego warto wybrać chociażby szydełkowe torby? To bardzo ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Ponadto własnoręczne zrobienie torebki, ewentualnie zlecenie takiej czynności komuś, pozwala na dowolny dobór wzorów i kolorów.

Moda na retro trwa w najlepsze. Nastolatkowie chętnie odkupują stare ciuchy, podbierają wiszące w starych szafach babcine marynarki czy płaszcze, tudzież własnoręcznie dziergają torebki, szale, czapki. Co ciekawe zauważyli to także projektanci mody. W kolekcjach największych i najznamienitszych modowych marek znaleźć możemy choćby torby zrobione na szydełku.