Maszyna do prac leśnych – piło-łuparka

Prace leśne nie należą do najłatwiejszych zadań, ponieważ w bardzo łatwy sposób może dojść do różnego rodzaju losowych przypadków. Chodzi oczywiście o zadania związane z wycinaniem drzew, czyli o czynnościach wykonywanych przez drwali. Jeszcze do niedawna istniała konieczność korzystania z szeroko pojętych urządzeń ręcznych, jednak technologia wciąż się rozwija.

Piło-łuparki do prac leśnych

piło łuparki do drewnaDo niedawna korzystano niemalże wyłącznie z pił oraz siekier, co mogło wiązać się ze sporym ryzykiem, ponieważ narzędzia te obsługiwano ręcznie, a na dodatek były bardzo ostre – w rękach nieodpowiedzialnej osoby mogły okazać się nawet i niebezpieczne. Jednakże regularnie następuje rozwój technologiczny, dzięki któremu możliwe jest całkowite zautomatyzowanie wszelkich prac. Innowacyjnymi urządzeniami są na przykład piło łuparki do drewna. Jest to maszyna, dzięki której istnieje możliwość jednocześnie cięcia i łupania drewna w maksymalnie wydajny sposób. Wszystko odbywa się wewnątrz odpowiednio osłoniętej maszyny, dzięki czemu zapewnia maksymalne bezpieczeństwo oraz ochronę. By drewno mogło zostać podzielone na kilka części, wystarczy je zaimplementować do maszyny za pośrednictwem specjalnej prowadnicy znajdującej się od strony jej wylotu. Prowadnica przypominająca rynnę jest zakrzywiona, dzięki czemu wcześniej wspomniany surowiec wpada do wnętrza piło-łuparki z wykorzystaniem sił grawitacyjnych.

Nowoczesne piło-łuparki są urządzeniami maksymalnie bezpiecznymi. Można dzięki nim dokonywać wszelkich maksymalnie wydajnych prac przy zachowaniu pełnej ochrony, co jest spowodowane wieloma osłonami i systemami. Warto zauważyć, że samo zajęcie łupania i cięcia drewna jest zautomatyzowane, a co za tym idzie, uniknie się przeprowadzania męczących prac ręcznych.