Kupno lub tworzenie stołu warsztatowego

 

Każdy warsztat powinien posiadać miejsce, gdzie będzie można składować cały sprzęt, zaczynając od standardowych kluczy, aż po elektronarzędzia. Podczas zakładania profesjonalnego warsztatu trzeba wziąć to pod uwagę. Są dwie opcje, dotyczące takiego blatu – kupno oraz samodzielne wykonanie. Które opłaca się bardziej? Warto to solidnie przemyśleć.

Lepiej kupić czy zrobić stół warsztatowy?

stoły warsztatoweZdania są podzielone, dlatego warto analizować plusy i minusy obydwu rozwiązań. Kupno wydaje się być najprostszym rozwiązaniem. Za stoły warsztatowe od producenta zapłacimy około dwóch tysięcy złotych. jest to duża kwota, lecz pamiętajmy o tym, że zazwyczaj otrzymujemy gratis w postaci narzędzi. Za dodatkowe elektronarzędzia musimy dodatkowo zapłacić. Całość jest wnoszona i montowana przez specjalistów, dlatego nie musimy martwić się takimi sprawami. Tworząc stół musisz zapłacić za materiały. Przyjmując, że cała powierzchnia użytkowa będzie z drewna, a jej wielkość wynosić będzie cztery metry kwadratowe, za drewno zapłacisz dwieście złotych. Należy do tego doliczyć cenę kątowników stalowych, czyli kolejne trzysta złotych (jeśli stół będzie miał wysokość metra) oraz śrub i wkrętów. Można powiedzieć, że całość zamknie się w granicach sześciuset złotych. Jednak koszt materiałów to nie jest jedyny wydatek. Równie ważny jest czas, który poświęcimy na budowę, montaż oraz zakup wyposażenia.

Według mnie lepiej jest kupić gotowy stół od producenta, ponieważ mamy gwarantowaną wysoką jakość. Jest to wygodne ze względu na gratisowe wyposażenie. Nie będzie potrzeby dokupowania narzędzi, które również mają swoją cenę. Oczywiście są zwolennicy samodzielnego tworzenia stołu. Z pewnością każda z metod jest warta rozważenia. Dużo zależy od naszych zdolności manualnych.