Kiedy zacząć lekcje tenisa?

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko wyrosło na kogoś wyjątkowego. Często drogą jaką rodzice wybierają dla swoich dzieci jest sport. Jeżeli chcemy żeby z naszej pociechy wyrósł prawdziwy profesjonalista, należy zadbać o właściwy rozwój i optymalne jego warunki.

Warszawscy instruktorzy tenisa to profesjonaliści

tenis warszawaJedną z najważniejszych osób, jakie początkujący sportowiec spotyka na swojej drodze jest trener. To właśnie on przygotowuje młodego zawodnika technicznie, mentalnie i kondycyjnie. Dba o rozwój, jednocześnie motywując i ostrzegając przed konsekwencjami złych wyborów. Dobry instruktor tenisa potrafi też zadbać o oprawę pozasportową, czyli właściwy kontakt z zawodnikiem oraz podejście psychologiczne. Musi umieć wyczuwać kiedy motywować, kiedy karcić. Kiedy trening ma być cięższy, a kiedy obciążenia nie mogą być zbyt duże. Jeżeli tenis Warszawa to doskonałe miejsce, by zacząć z nim swoją przygodę. W lokalnych klubach i szkołach tenisowych pracują instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w swojej karierze prowadzili wielu znanych tenisistów od początków ich przygody z tym sportem. Takie doświadczenie procentuje w przyszłej pracy każdego trenera i dlatego jeżeli chcemy by nasze dziecko powtórzyło ich sukces, musimy być gotowi na dość drogie lekcje. Jednak czego się nie robi dla spełniania ambicji sportowych swoich dzieci? Prawdziwy sukces nie zna pojęcia ceny. Uprawianie tenisa od wczesnego dzieciństwa uczy samodyscypliny, systematycznej pracy i tego, że każdy sukces jest okupiony ogromem pracy.

Tenis to sport dla wytrwałych. Dla tych, którzy nie zniechęcają się łatwo i cierpliwie czekają na swój moment chwały. Wiele zawodniczek i zawodników, uprawiających ten sport zawodowo, zaczynało właśnie na warszawskich kortach. Aby stać się zawodowym tenisistą, należy zacząć go trenować jak najwcześniej pod okiem dobrego trenera.