Karnisz do minimalistycznego wnętrza

 

Podobno upodobania zmieniają się wraz z wiekiem. Nie chciałam w to uwierzyć, myśląc, że za nic w świecie nie zmienię swoich poglądów, dopóki nie doświadczyłam zmian na własnej skórze. Na przestrzeni kilku lat przeszłam totalną przemianę stylu jak chodzi o upodobania wizualne. 

Nowoczesny karnisz z metalu

karnisz metalowy pojedynczyJeszcze kilka lat temu byłam ogromną zwolenniczką surowej nowoczesności. W mojej garderobie czy mieszkaniu królowała prostota, granicząca wręcz z przesadnym minimalizmem. W moim mieszkaniu zawsze panował surowy chłód. Stawiałam na minimalną ilośc prostych mebli, łącząc je z jak najmniejszą ilością dodatków. Najbardziej charakterystyczne w każdym pomieszczeniu było to, że jak ognia unikałam firan i zasłon. Niedawno jednak styl ten zaczął mi ewidentnie przeszkadzać. Czułam się w mieszkaniu nieswojo i poczułam, że potrzebuje więcej domowej przytulności we wnętrzach. Zmiany wprowadzałam stopniowo. Najpierw kupiłam karnisz metalowy pojedynczy do każdego pomieszczenia, na którym zawiesiłam proste zasłony. Wnętrza przybrały dzięki temu nieco innego charakteru. Jak chodzi o karnisze to są wykonane z cienkich, metalowyh rurek. Dzięki swojej niedużej grubości są wizualnie delikatne i idealnie komponują się z moim nieco jeszcze surowym wystrojem każdego pomieszczenia. W zestawie z karniszami był komplet zawieszek z klamrami, do których z łatwością można przypiąć każdą firankę czy zasłonę. Zawieszki te również są metalowe. Ich plusem jest to, że są łatwe w zakładaniu i ściąganiu

Upodobania potrafią się zmienić dosyć mocno na przestrzeni kilku lat. Nie wiem, z czego to wynika, ale jeszcze nidawno nie chciałam mieć w mieszkaniu żadnych zasłon czy firanek. Teraz, natomiast, mam zamontowane metalowe karnisze, na których właśnie zawisły eleganckie zasłony.