Jak zwiększyć odporność instalacji?

Instalacje wodno-kanalizacyjne  musza być skonstruowane z najwyższej jakości materiałów, aby mogły zachować swoją szczelność przez długi czas. Wbrew pozorom, do ich utworzenia nie powinno się wykorzystywać stalowych rur, gdyż ulegną one korozji. Znacznie lepszym wyjściem będzie wykorzystywanie rur z tworzyw sztucznych.

Czym cechują się rury PCV 110?

rura pcv fi 110Dotychczas instalacje wodno-kanalizacyjne oraz wodociągowe były tworzone z wykorzystywaniem rur ze stali z domieszką ołowiu. Z biegiem czasu stało się widoczne, że nie było to dobre rozwiązanie, ze względu na skłonność do awarii i zmian e składu oraz smaku wody. Dlatego też obecnie do tworzenia tego typu instalacji wykorzystywana jest rura pcv fi 110. Ten typ rury, dzięki produkcji z  wysokiej jakości tworzywa PCV, jest znacznie lepszym wyborem niż rury stalowe. Przede wszystkim, tworzywo PCV jest zupełnie obojętne dla składu czy też smaku wody ale także i na powstanie korozji, która była najczęstszą przyczyną awarii instalacji kanalizacyjnych budowanych w latach ubiegłych. Warto także pamiętać o tym, że rury PCV są w pewnym stopniu elastyczne, co jest ich bardzo pozytywną właściwością. Dzięki temu bowiem, zbudowana z takich rur instalacja jest znacznie mniej podatna na powstanie pęknięć czy rozszczelnień, wynikających z nagłej zmiany ciśnienia przepływu w tego typu instalacji. Obok korozji, dotychczas był to najczęstszy powód awarii instalacji kanalizacyjnej czy też wodociągowej. Rury te są także w wysokim stopniu odporne na ekstremalnie niskie temperatury.

To, z jakich materiałów zostanie skonstruowana dana instalacja, będzie miało wpływ na jej trwałość oraz solidność. Z tego właśnie względu tak ważne jest, aby do tworzenia instalacji wodociągowych używać rur z tworzyw sztucznych. Takie rury są znacznie bardziej odporne na korozję, niskie temperatury i wahania ciśnienia przepływu.