Jak poprawnie uszczelnić kabinę prysznicową

Kiedyś bardzo powszechnie występujące wanny powoli ustępują a prym zaczynają wieźć kabiny prysznicowe. Głównym powodem dla którego kabiny prysznicowe wybierane są częściej są oszczędności generowane po przez mniejsze zużycie wody. Każde urządzenie tego typu musi zostać poprawnie zamontowane i uszczelnione. W innym wypadku przedostająca się woda może doprowadzić do niekontrolowanych przecieków.

Rodzaje uszczelek wykorzystywanych podczas montażu prysznica

Uszczelki do kabiny prysznicowejAby zamontowana kabina prysznicowa działała poprawnie podczas jej montażu muszą zostać wykorzystane specjalne uszczelki zapobiegające wszelkim przeciekom. Miejscami najbardziej narażonymi na wszelkie przecieki są miejsca łączenia brodzika z drzwiami kabinowymi oraz suwnice na których drzwi są rozsuwane. Uszczelki do kabiny prysznicowej muszą zostać wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów odpornych na skutki uboczne działania wody takie jak korozja. Dlatego najczęściej stosuje się uszczelki wykonane z gumy bądź sylikonu. Materiały te charakteryzują się dużą wodoodpornością dzięki czemu nie ulegają namakaniu. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona przed przedostawaniem się wody poza obręb kabiny prysznicowej. Wielu producentów stara się ustandaryzować swoje produkty tak aby w przypadku potrzeby wymiany uszczelki kabinowej była ona łatwa do kpienia w każdym sklepie posiadającym wyposażenie łazienek. Montaż takiej uszczelki jest bardzo prosty i polega na wciśnięciu jej w odpowiednie miejsca. Podczas zakładania uszczelki powinien być wyczuwalny lekki opór będzie to znak iż uszczelka jest dobrze dopasowana. 

Uszczelki wykorzystywane podczas montażu kabin prysznicowych są ich niezbędnym elementem. Bez nich przecieki byłyby bardzo powszechne. Zaleca się używanie uszczelek sprawdzonych producentów gwarantujących nam doskonałą jakość produktu oraz jego niezawodność. Produkty słabej jakości mogą nie spełniać naszych wymagań co do szczelności kabiny.