Gdzie najlepiej umiejscowić suszarkę do rąk?

Technologia rozwija się coraz bardziej z każdym kolejnym dniem. Dotyczy to nie tylko sprzętu takiego jak telewizory, konsole, komputery czy drony, ale również artykułów gospodarstwa domowego; w tym lodówek, pralek, zmywarek, a nawet wanien. Nowoczesność wywiera swój wpływ także na mniejsze urządzenia, jak na przykład dozownik mydła czy suszarka do rąk.

Akcesoria łazienkowe – właściwy montaż

elektryczna suszarka do rąkUrządzenie to z zasady montowane jest w łazienkach, głównie w miejscach publicznych. Nagromadzenie zarazków w tych pomieszczeniach jest bardzo duże, zwłaszcza że wciąż zdarzają się osoby, które niedostatecznie dbają o poszanowanie podstawowych zasad higieny. Bakterie mimowolnie osiadają więc na wszystkich elementach wyposażenia łazienki: na kranie, umywalce, podajniku papieru, a także na suszarce. Łatwo temu jednak skutecznie zaradzić, i to w każdym z wymienionych przypadków. Rozwiązanie jest bardzo proste i można je łatwo wyjaśnić na przykładzie ostatniego z urządzeń. Otóż elektryczna suszarka do rąk (ani żadne inne akcesoria poza tymi ściśle powiązanymi z użyciem WC) nie powinna być montowana w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się toaleta. Lepiej umieścić ją w miejscu do niej przylegającym, oddzielonym drzwiami. Należy też pamiętać o regularnym czyszczeniu i dezynfekowaniu urządzenia przeznaczonymi do tego celu środkami. Ponadto, dla maksymalnej higieny, warto zainwestować w suszarkę, której działanie jest całkowicie bezdotykowe.

Przy konsekwentnym zachowaniu wymienionych środków ostrożności, suszarka do rąk nie będzie więc stanowić żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Nie zapominajmy, że przy korzystaniu z publicznej toalety tak naprawdę nic nie jest w stanie zapewnić nam stuprocentowej ochrony przed zarazkami – można jedynie starać się, by była ona jak największa.