Elektryczny pojazd dla inwalidy

Najtańszym i najlepszym środkiem transportu dla naszego środowiska i portfela, jest pojazd napędzany prądem, gdyż nie generuje spalin i nie wymaga kosztownego tankowania. Całkowicie elektryczne są skutery, a samochody osobowe mogą być jedynie hybrydowe. 

Co posiada elektryczny pojazd? 

elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnychOd paru lat coraz więcej osób przesiada się na różne pojazdy, które są napędzane siłą własnych nóg, albo energią elektryczną. Rowerem, czy hulajnogą, mogą jeździć osoby w pełni sprawne, natomiast elektrycznym pojazdem, będą mogli jeździć inwalidzi. Elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnych są często jedyną szansą na samodzielne poruszanie się po mieście. Na zamówiony transport, często trzeba długo czekać, a inwalida nie zamsze może sobie na to pozwolić, bo gonią go terminy wizyt lekarskich. W takich sytuacjach pomocny jest skuter elektryczny, który posiada dwa stabilne koła tylne, oraz jedno skrętne z przodu. Jest on bardzo łatwy w kierowaniu i nie posiada pedałów, ani skrzyni biegów. Każda osoba może się nauczyć jego obsługi. Jest bardzo mobilny, zwrotny i można nim zaparkować w każdym miejscu, nawet na zatłoczonym parkingu. Dzięki innowacyjnej technologi wykonania, skuter można dostosować do swoich gabarytów, ponieważ posiada ruchomy fotel, który możemy przesuwać do przodu i do tyłu, jak w klasycznym samochodzie osobowym. Dodatkowo możemy go obracać i podnosić, aby dostosować do wzrostu kierowcy. Kieruje się za pomocą jednego panelu sterowania, umieszczonego na środku kierownicy i można to robić jednym palce. 

Skuter elektryczny jest najpopularniejszym pojazdem napędzanym prądem. Każdy inwalida może uzyskać na niego dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, co jest wielkim ułatwieniem, dla osób, które żyją tylko z niewielkiej renty, czy emerytury.