Dobrze zorganizowany rozładunek

Prowadząc działania biznesowe na dużą skalę, prędzej czy później napotykamy problem z transportem ładunków sypkich. Ładunkami sypkimi mogą być zboża, ziarna, mąki i wiele innych. Warto dobrze przeanalizować rynek, by móc jak najlepiej zoptymalizować transport. Warto skupić się na workach big-bag, ponieważ dają one wiele możliwości.

Jak rozładowywać materiały sypkie?

rozładunek big-bagOdpowiedź na wyżej postawione pytanie wcale nie jest prosta. Jeśli już mamy do dyspozycji worki big-bag, koniecznie trzeba zgłębić zasady odpowiedniego ich pakowanie i rozpakowywania. Prawie każdy worek big-bag ma w dolnej części specjalny rękaw mający formę leja, który przed załadunkiem należy odpowiednio zawiązać, a z kolei podczas rozładunku rozwiązać, by materiał sypki zgromadzony w takim worku wysypał się w określone miejsce. Każdy rozładunek big-bag musi być odpowiednio zaplanowany. Do worków należy przygotować specjalne zawiesia, które uniosą worek na określoną wysokość i przede wszystkim umieszczą go nad miejscem rozładunku. Jeśli worek znajdzie się w miejscu docelowym, należy pociągnąć za sznurek wiążący rękaw, który zwolni zawartość big-baga i ta wysypie się najczęściej na hałdę tego samego materiału sypkiego. Worki big-bag są bardzo wytrzymałe, oczywiście każdy z nich ma określoną nośność, lecz przewiduje ona pewien współczynnik bezpieczeństwa, dzięki czemu nieznaczne przeładowanie worka nie spowoduje większych problemów.

Worki typu big-bag można zamówić w wielu dostępnych na rynku kolorach, dzięki czemu unikniemy problemów przy ich identyfikacji, gdy na placu będzie ich nawet kilkadziesiąt. Worki mają ogromną zaletę, mianowicie puste zajmują bardzo niewiele miejsca. Można je zgromadzić w jednym z worków, dzięki czemu każdy pracownik bez problemu je zlokalizuje.