Do czego służą listy przewozowe?

CMR to międzynarodowy list przewozowy, który jest podstawowym dokumentem transportowym. Kierowca wykonujący transport otrzymuje go na załadunku i towarzyszy mu on w podróży oraz rozładunku towaru, aż w końcu zda go szefowi. Druki CMR zawsze wyglądają tak samo, dlatego warto wyróżnić się z tłumu i zamówić spersonalizowane dokumenty. Można w ten sposób łatwiej dotrzeć do potencjalnych klientów i zapaść im w pamięć.

Spersonalizowany list CMR

druk listów przewozowychList przewozowy spełnia istotne funkcje w procesie transportu. Na nim znajduje się adres załadunku oraz rozładunku towaru, ilość oraz waga tego towaru. Na dokumencie CMR znajdują się również dane nadawcy oraz przewoźnika. Musi na nim widnieć podpis nadawcy oraz przewoźnika. Pierwszy egzemplarz listu przewozowego posiada nadawca, drugi dołącza się do ładunku, a trzeci należy do przewoźnika. Ciekawym rozwiązaniem jest druk listów przewozowych. Pozwala to na spersonalizowanie listu przewozowego i dostosowanie go do wymagań zamawiającego. Przewoźnicy często decydują się na spersonalizowane dokumenty CMR, ponieważ dzięki naniesionemu logu oraz specjalnej kolorystyce mogą być łatwiej zapamiętani przez klienta, ponieważ ich list przewozowy będzie się mocno wyróżniał na tle innych. Papier, na którym drukuje się listy przewozowe, musi być samokopiujący oraz trwały i odporny na zniszczenia. Aby wzmocnić trwałość, na spodzie bloczka znajduje się sztywna tektura.

Wydrukowane na specjalne zamówienie druki CMR, mogą być częściowo wypełnione, z danymi przewoźnika, logiem czy pieczątką, co znacznie ułatwi pracę kierowcy. Nie będzie musiał tracić czasu na wypisywanie dokumentów. Widoczne na dokumentach logo znacznie przyczynia się do budowania wizerunku. Spersonalizowane druki CMR mogą stanowić świetną reklamę dla firmy.