Dekoracje na ścianę

Właśnie wyremontowałeś swoje mieszkanie i przyszedł ten moment, by nadać mu charakteru. Chodzi tu oczywiście o udekorowanie go zgodnie z naszym gustem. Najdłużej ludzie wahają się przy wyborze dekoracji ściennych. Każdy chciałby mieć na ścianie piękne obrazy jednak wiadomo – oryginały nawet od mniej znanych artystów kosztują sporo. Ratunkiem mogą być printy, jednak jest coś ciekawszego – dekoracje na ścianę wykonane ze sklejki.

Ozdoby ze sklejki na ścianę

dekoracje ze sklejki na ścianęAle jak to ze sklejki? – ktoś mógłby pomyśleć. Tak naprawdę ten materiał świetnie się nadaje do tworzenia różnorodnych dekoracji. Po pierwsze sklejkę bardzo łatwo wyciąć je laserowo w nawet najbardziej fantazyjne kształty. Najczęściej ludzie wybierają napisy na przykład z krótkim cytatem lub imieniem pociechy do jej pokoju. Każdy punkt, który zajmuje się grawerowaniem, wycinaniem laserowym bez problemu zrealizuje nasz projekt. Jak już jesteśmy przy grawerowaniu to dekoracje ze sklejki na ścianę coraz częściej stanowią część prezentu zamiast kartki z życzeniami. Wygrawerowane lub wypalone życzenia możemy powiesić sobie w widocznym miejscu, dzięki czemu wspomnienia pozostaną żywe. Na sklejce można również malować i niektórzy artyści wybierają ten materiał zamiast płótna. Bardzo popularna stała się w ostatnim czasie technika string-art polegająca na tworzeniu obrazów z gwoździ i nici. Twórcy, którzy specjalizują się w tej technice wykorzystują jako podkład drewno, płyty MDF, OSB czy sklejki właśnie. Z tego materiału często tworzy się małe półeczki, czy wieszaki na klucze, które również mogą stanowić funkcję ozdobną.

Sklejka to taki niepozorny materiał, z którego wiele można stworzyć. Oprócz dekoracji na ścianę tworzy się z niej również pudełka, ramki, magnesy, skrzyneczki i mnóstwo innych rzeczy świetnie nadających się jako ozdoby czy prezent. Sklejka jest mocna, a dzięki swojej strukturze nie odkształca się z biegiem lat tak jak może stać się z naturalnym drewnem.